O nas kopia

Ośrodek składa się z trzech budynków noclegowo-wypoczynkowych z 37 pokojami, 123 miejscami noclegowymi, kaplicą oraz trzema salami konferencyjno-warsztatowymi, co daje możliwości realizacji potrzeb szerokiego i różnorodnego grona naszych gości.

Co ważne jeden z budynków – Edward – został częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Parterowe adaptacje architektoniczne i sanitarne oraz winda przyczyniły się znacząco do usunięcia funkcjonalnych barier i pozwoliły nam otworzyć Ośrodek dla niepełnosprawnych.

o nas

Ośrodek powstał w 2011 roku jako obiekt wypoczynkowy będący jednostką administracyjną Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Nazwa została zaciągnięta jako parafraza cytatu z dziennika patrona miejsca – bł. Edmunda Bojanowskiego, który pisał o zakładanych domach jako o gniazdach, z których pisklęta winny wylatywać zdrowe, uformowane i pełne sił – na kanwie tego przesłania misją BOJANOWEGO GNIAZDA jest oferowanie takiego standardu, możliwości i atmosfery Ośrodka, aby stał się on miejscem naturalnej regeneracji duszy i ciała.

Ważna jest również idea powołania Ośrodka. Mianowicie wpisując się w nowoczesną myśl fundraisingu dla celów charytatywnych, BOJANOWE GNIAZDO ma za cel wypracowanie kolejnego źródła funduszu zarządzanego przez Caritas na cele statutowe.

ODLEGŁOŚCI:

 

- Port lotniczy Poznań-Ławica 37 km (42 min.)

- Stacja PKP Środa Wielkopolska 10 km (11 min.)

- Poznań Rondo Rataje 33 km (31 min.)

- Szpital Środa Wlkp. 12 km (13 min.)

lokalizacja

BOJANOWE GNIAZDO położone jest tuż nad Jeziorem Raczyńskim w Zaniemyślu. Od Poznania dzieli nas zaledwie 40 km, a w bliskim sąsiedztwie znajdują się warte zwiedzenia Kórnik, Rogalin, Puszczykowo, Środa Wlkp. oraz Śrem. Bliskość rozległego jeziora, pięknych polskich lasów oraz malowniczych wielkopolskich pól sprawia, że pobyt w Bojanowym Gnieździe może być czasem dynamicznego, radosnego wypoczynku jak i głębszej, spokojnej refleksji z dala od gwaru miasto i pędu codziennego życia. Ziemie zaniemyskie bogate są nie tylko we wspaniałe krajobrazy i urokliwe miejsca, ale również w historię ważnych dla Polski i Kościoła katolickiego ludzi i wydarzeń.

 

DOJAZD SIECIOWY Z POZNANIA:

KOMBUS NR 560

[btn text="sprawdź rozkład jazdy" tcolor=#FFF thovercolor=#FFF link="http://kombus.pl/komunikacja/rozklad/#/kierunki/kombus/numer/560" target="_self"]